STRÁNKY RYCHNOVSKÉHO DOROSTU

Oficiální stránky dorostu FOTBALOVÉHO klubu SK Dolní Rychnov

Novinky

O víkendu se hrálo poslední podzimní kolo Krajské soutěže, po vítězství 2:0 ve Vojkovicích přivítal Rychnov na domácím hřišti tým z Lomnice.

Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu a za vytrvalého deště, na některých částech hřiště byla dokonce nemožná kombinace po zemi.

Bojovné útkání poznamenala zranění našich opor hned v prvním poločase, nejdříve musel odstoupil J.Stejspal a poté i P.Vaněk.Ten ještě před svým zranění stačil několikrát "vyděsit" hostujícího golmana, ale bohužel bez gólového efektu.V závěru prvího poločasu se hráči Lomnice podařilo hezky trefit z přímého kopu a do kabin se šlo za nepříznivého stavu 0:1.

Přestože byl náš tým oslaben o své nejlepší střelce,byla v kabině o poločasové přestávce cítit chuť výsledek zvrátit.

Do druhého poločasu nastoupilo domácí družstvo velmi aktivně a zatlačilo svého soupeře na jeho polovinu. Při závaru před lomnickou brankou se nejprve neprosadil R.Malý ale následnou střelou R.Šajánka se podařilo vyrovnat na 1:1. R.Šajánek poté přidal ještě jednu branku a rázem vedl Rychnov 2:1. Lomnici se ale podařilo vyrovnat,po zaváhání naší obrany se do obrovské šance dostal hostující hráč,překonal i našeho brankaře ale "louže" v brankovišti míč zastavila ještě před brankovou čarou, v následujícím zmatku ale O.Dudek ve snaze odkopnout míč do bezpečí trefil hráče soupeře a tomu už nedělalo problém trefit naší prázdnou branku a vyrovnat na konečných 2:2.

Dorost Dolního Rychnova je tak po podzimní části soutěže na pátém místo se ziskem 28 bodů za 9 výher,1 remízu a 5 porážek.
Po porážce na hřišti Nové Role,kde náš tým nastoupil pouze v 9 lidech, přivítal rychnovský dorost na svém hřišti tým z nedalekých Citic.Na toto derby nebylo třeba hráče nijak zvlášť motivovat, náš soupeř nás v předcházejících čtyřech vzájemných zápasech vždy porazil a proto chtěl každý člen našeho týmu Citicím porážku vrátit.

Utkání začalo opatrně, hra se odehrávala většinou ve středu hřiště.Rychnov si vytvořil mírnou převahu ale bez golového efektu.Největší šanci promarnil P.Vaněk když nedal pokutový kop.Tým Citic hrozil z brejků, které většinou úspěšně zachytávala naše obrana. Branky se nakonec D.Rychnov dočkal po standartní situaci,kdy si střelu J.Stejspala srazil brankař Citic do vlastní branky.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým s cílem neopakovat zápas proti Kynšperku a tentokrát dotáhnout utkání do vítězného konce.To se podařilo když P.Vaněk napravil své penaltové selhání jednou brankou,"sváteční" střelec O.Dudek vstřelil dokonce branky dvě (premiérové v dresu D.Rychnova) a neuvěřitelnou branku přidal J.Stejspal když překonal hostujícího golmana přímo z rozehrávky po obdržené brance přes polovinu hřiště.Ve druhém poločase byl Rychnov jasně lepším týmem a zaslouženě zvítězil.Protože i hráčům Citic se podařilo dvakrát překonat našeho brankaře, skončilo utkání výsledkem 5:2 pro náš tým.
Po vloženém kolu a pořážce v Královském Poříčí změřil náš tým síly s dorostem Slavoje Bečov nad Teplou. A přestože se náš soupeř nalézal v dolních patrech tabulky náš tým nedokázal soupeře výrazně přehrát.

První poločas nezačal pro náš dorost zrovna nejlépe. Po podklouznutí brankáře Jana Titěry se dostal hostujcí útočník před zcela odkrytou branku a stoprocentní šanci proměnil. 0:1. I přes tento smolný začátek se náš tým nevzdal a rychle vyrovnal. Míra Razým střelou podél brankářesrovnal stav na 1:1. Po té však hráli lépe hosté a vytvořili si některé slibné šance. Ty si vytvořil i Rychnov, ale skóre se do půle již nezměnilo.

Do druhé půle šli dorostenci s odhodláním vstřelit branky, zlomit odpor soupeře a zápas rozhodnout. Realita však byla jiná. Hosté opět lépe vstoupili do poločasu. Záložní řada Rychnova se pokusila okamžitě zatlačit soupeře. Ten se však zmocnil míče, přečíslil domácí obranu ujal se vední 1:2. Přesto dorostenci napjali veškeré síly a "přišpendlili" hosty na jejich útočnou polovinu. Bojovnost a odhodlání však narážely na dobře sformovanou obranu hostů. Vyrovnat se nakonec podařilo Petrovi Kokoškovi, když tlak domácích vyústil ve zmatek hostující obrany a míč poskakující kolem branké čáry uznal rozhodčí za gól.2:2. Po té napjali rychnovští dorostenci všechny síly směrem pro tři body. A brzy se dočkali. Přesný centr usměrnil hlavou Roman Šajánek. A bylo otočeno 3:2. Hosté se z otočení zápasu jen těžko vzpamatovávali a tak Rychnov přidal ještě jednu branku, kdy opět při zmatku v obraně hostů trefil míč do odkryté branky Petr Mentlík.

Podprůměrný fotbalový výkon našeho týmu tak nahradila vůle a bojovnost, která dokázala fotbalovou "křeč" zlomit. Právě vůli tak děkujeme za tři body !

Pro svoji první porážku si zajel náš dorost do Žlutic.V hodně oslabené sestavě, Rychnov nepodal vůbec špatný výkon. První poločas dokonce po brankách H.Titěry z penalty a Dana Nguyena vyhrál 2:0.

V druhé části utkání se ale citelně projevila neúčast několika hráčů a nesehranost nově složené sestavy.Soupeř otočil výsledek na konečných 3:2 pro Žlutice.

Přes porážku se dá říct,že dorost podal vzhledem k "poslepované" sestavě dobrý výkon a nezklamal, tři hráči žákovského věku předvedly, že když bude potřeba můžou zastoupit některé naše dorostenecké hráče.

Jediným negativem utkání byla červená karta kapitána Petra Mentlíka, který ve snaze zabránit soupeři aby šel sám na našeho brankaře fauloval a byl vyloučen.

Další utkání odehrajeme už v úterý od 10 hodin na UMT v Královském Poříčí.Sraz hráčů je v 8.45 na hřišti v D.Rychnově.

Do Rychnova zavítal v rámci 6.kola Krajské soutěže celek Olympie Březová. Březová byla v tabulce na druhém místě se stejným počtem bodů jako náš tým a hrálo se teda o průběžné první místo v soutěži.Navíc v posledním vzájemném utkání v rámci turnaje o pohár D.Rychnova, Březová náš celek porazila 2:0 a tak bylo co vracet.

Do našeho šestého utkání nastoupil náš dorost oslaben o P.Vaňka (stop za ČK), D.Nguyena(práce) a T.Makaroviče(hokej), post středních záložníků proto obsadila dvojice P.Čech a P.Kokoška.

V utkání se potvrdila vyrovnanost týmů. Březové se podařilo vstřelit první branku když si na centr na zadní tyč naběhl M.Kaciašvili a hlavou otevřel skóre 0:1. Rychnovu se podařilo vyrovnat také ze standartní situace,když přímo z rohu zakroutil míč do soupeřovo branky J.Stejspal 1:1. Do vedení se náš tým dostal po situaci na polovině hřiště,zahrával se míč rozhodčího a Březová měla vrátit míč nám. Protože se k tomu žádný hráč soupeře neměl, tak si vzal míč J.Stejspal, zatáhl míč po naší levé straně a parádní střelou dostal Rychnov do vedení 2:1.

Druhý poločas začala Olympie náporem a snahou vyrovnat, zatlačila náš tým na vlastní polovinu a nám se dařilo jen velmi těžce podržet míče na polovině soupeře. Tlak soupeře však většinou končil před náším pokutovým územím nebo špatnou koncovkou. Rychnovská obrana fungovala téměř na jedničku a co prošlo pochytal brankař J.Titěra. Přesto nebylo do posledních minut o výsledku rozhodnuto.V poslední minutě se ale A.Klein prosadil přes tři hráče soupeře a rozhodl o naší konečné výhře 3:1.

I ve svém pátém utkání si dorost udržel svoji neporazitelnost a zvítězil na půdě FK Loket 2:1. Výhra se však nerodila lehce. Náš tým po problémech s dopravou na zápas, dorazil do Lokte v deseti hráčích.

Přesto se nám podařilo vstřelit první branku, o kterou se postaral v tomto utkání kapitán J.Stejspal. Naše obrana v čele se stoperem P.Mentlíkem podala velmi dobrý výkon a "chytala" soupeře do ofsajdových pastí. Přesto se soupeři v druhém poločase podařilo vyrovnat. Rychnov se, ale nevzdal a stále se snažil strhnout výhru na svojí stranu, což se nakonec podařilo a A.Klein zařídil svojí brankou, že i z Lokte si odvezeme tři body.

Stínem utkání byla zbytečná červená karta pro P.Vaňka,který neovládl své emoce a po vzájemné "okopávané"byl spolu s loketským protihráčem vyloučen a bude tak chybět v dalších zápasech.

V dalším kole přivítáme na domácím hřišti dorost Březové a vzhledem k tomu, že i Březová má zatím všechny body bude se hrát o průběžné první místo.

Ve čtvrtém kole Krajské soutěže dorostu zavítal na hřiště Dolního Rychnova Baník Habartov. Na jaře minulého ročníku Habartov porazil náš dorost 4:3 a tak se dalo čekat, že nás nic jednoduchého nečeká.

Vzhledem k sobotnímu vítězství Březové bylo potřeba zvítězit, aby se podařilo udržet průběžné první místo v soutěži.

V prvním poločase se hra většinou odehrávala okolo "středového kruhu", Habartov se dostal do několika nebezpečných šancí ale domácím divákům a naší lavičce asi nejvíce zatrnulu při "malé domů" Aleše Tirindy, Honza Titěra v naší brance si ale poradil. I Rychnov si v první poločase vytvořil dost šancí a na rozdíl od soupeře tři golově zakončil ( střelci Honza Stejspal,Petr Vaněk,Petr Kokoška).
Do 2.poločasu se teda šlo za stavu 3:0 pro Dolní Rychnov, když poté P.Vaněk zvýšil na 4:0 bylo o osudu zápasu jasno.Na konečné skóre 6:1 pro Rychnov, za domácí navýšil H.Stejspal svým druhým gólem, H.Titěra z penalty a za hosty, v tomto zápase jejich nejlepší hráč Pešan.

Na další zápas pojedeme v sobotu do Lokte na hřiště místního FK, výkop je v 10 hodin.

Tak nám začala sezona a začala skvěle, po třech zápasech máme 9 bodů a skóre 21:2, takže víc než povedený začátek.

Krajská soutěž má v tomto ročníku po sloučení skupin A a B nově 16 týmů. Konec podzimní části je tak až 7.listopadu a hrají se i tři v týdnu vložená kola.

Jedno z nich odehrál náš tým v úterý 31.srpna doma proti Sokolu Drmoul. Utkání se nám povedlo jak herně, tak i brankově. Po poločase 6:0 nastřílel Rychnov soupeři celkem 11 branek. Střelcem utkání se stal J.Stejspal, který se trefil 5x.
V předchozích utkáních náš dorost nejprve doma porazil Sokol Velká Hleďsebe 7:2 a poté zvítězil i na hřišti Baníku Svatava poměrem 3:0

Bilance odehraných utkání :
     D.Rychnov - Sokol Velká Hleďsebe 7:2(4:1) 3x P.Kokoška, 2xTitěra,Stejspal,Klein
     Baník Svatava - D.Rychnov 0:3(0:3) 2x Vaněk, Tirinda
     D.Rychnov - Sokol Drmoul 11:0(6:0) 5xStejspal,2xVaněk,P.Kokoška,NGuyen,Ováry D.,Klei

Krajská soutěž  hrací den : neděle od 13 hodin
začátek přípravy : neděle 1.srpna od 17.30 hodin.